Rakouská lyžařská střediska poblíž ubytování

Rakouská lyžařská střediska poblíž ubytování

Tauplitzalm (800 m od apartmánu)

Tauplitz je jedno z nejstarších štýrských lyžařských středisek. Nachází se v oblasti Totes 14322375_156317028148589_1865551705074077149_nGebirge (Mrtvých hor), jimž kraluje vápencový vrchol Grimming. Všech 42 kilometrů sjezdovek všech úrovní obtížnosti se rozkládá v malebné přírodě na kopcovitých svazích, většinou jižních, takže sluníčka si při lyžování i při odpočinku na mnoha terasách užijetedost a dost. Moderní technologické zázemí střediska určuje především jeho 17 lanovek a vleků.

Celá oblast je velmi bohatá na sněhovou nadílku, průměrná výška sněhu tam ročně dosahuje 11 metrů a tak není divu, že je Tauplitz široko daleko znám jako místo s perfektními terény pro freeride!

Loser (20 km)

Lyžařská aréna pod výrazným kuželovitým skaliskem Loser se rozprostírá na členitýchloser svazích vysoko nad jezerem a stejnojmenným městečkem Altaussee s nadmořskou výškou 727 m. Do hlavního loserského areálu se přiblížíte krytou 6sedačkou, na niž navazuje 2- a 4-sedačka až na bezlesý vrchol Hochangeru (1 837 m), odkud lze sjet po neupravené ski-route, černé či obchvatové modré trati a níže v lese pak po prostorné červené „fisce“.

Planneralm/Donnersbach (16 km)

Maximální zimní zábavu pro celou rodinu nabízí lyžařské středisko Planneralm . Doplanneralm nejvýše položené lyžařské vesnice ve Štýrsku (1.600 – 2.200 m) se dostanete autem z Donnersbachu nebo zdarma skibusem (autobusem pro lyžaře). Planneralm je jedním z mála lyžařských středisek, které nepoužívá sněžná děla. Planneralm je druhým nejoblíbenějším střediskem ve Štýrsku. Se dvěma čtyř – sedačkovými lanovkami, třemi vleky a jedením cvičným vlekem není nabídka na Planneralmu sice největší, ale nuda tu určitě není. Na 15-ti km lehkých až středně těžkých sjezdovek se vyřádí začátečníci i zkušení lyžaři.

Riesneralm (28 km)

Rakouská lyžařská střediska poblíž ubytování - RiesneralmRiesneralm je malý kopec s velkými sjezdovkami nad střediskem Donnersbachwald v bočním údolí nedaleko Schladmingu. Jen tři sedačkové lanovky obsluhují 30 km sjezdovek, rozdělených do sedmi hlavních tratí a jejich drobných variant. Na kopci jsou přehledné carvingové i členitější červené, závodní černá sjezdovka a také freeride na odvrácené straně hory, která je porostlá rajským freeridovým lesem a místní mu říkají malý Arlberg.

Schladming (40 km)

Schladming_pistemap_fullV okolí Schladmingu je nejvýznamnějším lyžařským areálem čtveřice perfektně propojených zalesněných vrcholů Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm s výhodou severního svahu a supervýkonným zasněžováním. Čtyřvrcholová houpačka potěší množstvím rychlých, přehledných a vzájemně podobných tratí s náročností okolo nejoblíbenějšího červeného středu. Většina tratí je dosažitelná expresními lanovkami, ceny jsou přiměřené.